Coffee tables - 2006, graphite / white
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| The set includes: | Coffee tables |
| Width: | 900 mm |
| Height: | 350 mm |
| Depth: | 600 mm |
| Color: | GRAPHITE / WHITE |
| Number of packages: | 1 |
| Weight: | 15 kilos |
| Coffee table: | 2006 |
| Optional: | Coffee table with additional shelf. |
| Hinges: | |
| Mechanism: | |
| Handle: | |
| Legs: | |
| Front: | 16 mm laminated board graphite / white |
| Edge: | PVC finish (characterized by high mechanical and chemical resistance) |
| The coffee table offered has a simple minimalist form, which makes the piece suitable for modern interiors. | |
| The dark laminated graphite color combined with white will bring a cozy atmosphere to the room. | |
| You can easily adapt the table to any interior. | |
| The design and dimensions of the table will allow you to place it next to a large sofa. | |
| The functional shelf under the top will serve you to store small items. | |
| Made of laminated furniture board, it has a shelf for storing magazines, books, a remote control and other essential items. | |
| PRODUCT FEATURES: | |
| High-quality laminated board with a thickness of 16 mm | |
| Laminated board resistant to scratches and damage. | |
| Edges finished with ABS veneer | |
| ADDITIONAL INFORMATION: | |
| The furniture is new, packed in original packaging. | |
| The packaging (cardboard box, polystyrene, label, barcode) is an integral part of the product. | |
| Clean the furniture surface with a soft cloth. | |
| Avoid using strong chemicals. | |
| Furniture shipped in packages | |
| The set includes clear assembly instructions and all necessary components. | |
| Assembly not included. | |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Delivery time |