Coffee tables - DABI, matte white
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| The set includes: | Coffee tables |
| Width: | 680 mm |
| Height: | 410 mm |
| Depth: | 680 mm |
| Color: | MATT WHITE |
| Number of packages: | 1 |
| Weight: | 15.6 kg |
| Coffee table | DABI |
| Optional: | |
| Hinges: | |
| Mechanism: | |
| Handle: | |
| Legs: | |
| Front: | 16 mm laminated board |
| Edge: | PVC coated (characterised by high mechanical and chemical resistance) |
| Elegant and modern design combined with functionality. With this piece of furniture you will be prepared for everything. | |
| The living room coffee table also offers an additional shelf under the top. | |
| This leaves enough space for your favourite items on the table surface. | |
| Surprise your guests with the innovative Dabi coffee table. | |
| Thanks to the illustrated assembly instructions included in the delivery, assembly is very simple! | |
| Made of laminated furniture board, it has a shelf for storing magazines, books and other essential items. | |
| PRODUCT FEATURES: | |
| High-quality laminated board with a thickness of 16 mm | |
| Laminated board resistant to scratches and damage. | |
| Edges finished with ABS veneer | |
| ADDITIONAL INFORMATION: | |
| The furniture is new, packed in the original packaging. | |
| The packaging (cardboard box, polystyrene, label, barcode) is an integral part of the product. | |
| Clean the surface of the furniture with a soft cloth. | |
| Avoid using strong chemical products. | |
| Furniture shipped in packages | |
| The set includes clear assembly instructions and all necessary components. | |
| Assembly not included. | |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Delivery time |