Display cabinets - JASIONE-C, Cashmere/Delano
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| The set includes: | Display cabinets - JASIONE-C |
| Width: | 852 mm |
| Height: | 1478 mm |
| Depth: | 401 mm |
| Color: | CASHMERE/DELANO |
| Number of packages: | 3 |
| Weight: | 53.8 kg |
| Display cabinets: | JASIONE-C |
| Optional: | LED lighting (possible for elements with glass) |
| Hinges: | DS semi-overlay |
| Mechanism: | Full-extension telescopic runners |
| Handle: | Metal |
| Legs: | Metal, black |
| Front: | 16 mm laminated board in cashmere color |
| Edge: | ABS 0.45 |
| Perfect for a modern living room that we want to arrange in a unique way. A simple form in beautiful colors. The interesting design is also characterized by the lack of handles. | |
| Thanks to the illustrated assembly instructions included in the delivery, assembly is very easy! | |
| Made of laminated furniture board, it has a shelf for storing magazines, books and other essential items. | |
| PRODUCT FEATURES: | |
| 16 mm laminated board in cashmere color, and the top panels of 16 mm laminated board in delano color. | |
| Package dimensions and weight: | |
| Number 1 | 1108/462/113 20.00 kg |
| Number 2 | 1425/461/113 23.00 kg |
| Number 3 | 826/501/33 10.80 kg |
| Laminated board resistant to scratches and damage. | |
| Edges finished with ABS veneer | |
| ADDITIONAL INFORMATION: | |
| The furniture is new, packed in the original packaging. | |
| The packaging (cardboard box, polystyrene, label, barcode) is an integral part of the product. | |
| Clean the surface of the furniture with a soft cloth. | |
| Avoid using strong chemical products. | |
| Furniture shipped in packages | |
| The set includes clear assembly instructions and all necessary components. | |
| Assembly not included. | |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Material |
|
Delivery time |