TV cabinets - Astilbe-B, GRAY/OAK
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| The set includes: | TV stand |
| Width: | 1466 millimeters |
| Height: | 466 millimeters |
| Depth: | 380 millimeters |
| Color: | GREY / OAK |
| Number of packages: | 1 |
| Weight: | 28 kg |
| TV stand | ASTILBE-B |
| Optional: | LED backlight (available for elements with glass) |
| Hinges: | Full overlay and half overlay DS |
| Mechanism: | Full-extension telescopic runners |
| Handle: | Metal, retro style. |
| Legs: | 38 mm coated MDF |
| Front: | 16 mm laminated board |
| Edge: | ABS 0.45 mm and 2 mm. |
| Perfect for a modern living room that we want to arrange in a unique way. A simple form in beautiful colours. The interesting design is also characterized by the absence of handles. | |
| PRODUCT FEATURES: | |
| High-quality laminated board with a thickness of 16 mm. | |
| Laminated board resistant to scratches and damage. | |
| Edges finished with ABS veneer. | |
| ADDITIONAL INFORMATION: | |
| The furniture is new, packed in the original packaging. | |
| Furniture shipped in flat packs. | |
| The set includes clear assembly instructions and all necessary components. | |
| Assembly not included. | |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Material |
|
Delivery time |