TV cabinets - IDO 23, MATTE WHITE
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| The set includes: | TV stand |
| Width: | 1100 mm |
| Height: | 644 mm |
| Depth: | 370 mm |
| Color: | MATTE WHITE |
| Number of packages: | 1 |
| Weight: | 25 kilos |
| TV stand | IDO-23 |
| Optional: | Doors - 1. Shelves - 1. |
| Hinges: | Metal |
| Mechanism: | |
| Handle: | |
| Legs: | Metal |
| Front: | 16 mm white laminated board |
| Edge: | Finished with PVC plastic (characterized by high mechanical and chemical resistance). |
| Perfect for a modern living room that we want to arrange in a unique way. A simple form in beautiful colors. The interesting design is also characterized by the absence of handles. | |
| The spacious RTV cabinet is a piece of furniture with a universal character. | |
| It has 1 door and 1 shelf, very useful for organizing the space. | |
| It is made of laminated furniture board. | |
| It will organize plenty of space for storing books, toys and other essentials. | |
| The furniture is made of a material that is easier to clean and more durable. | |
| PRODUCT FEATURES: | |
| High-quality laminated board with a thickness of 16 mm | |
| Laminated board resistant to scratches and damage. | |
| Edges finished with ABS veneer | |
| ADDITIONAL INFORMATION: | |
| The furniture is new, packed in the original packaging. | |
| The unit can accommodate a TV of up to 55 inches | |
| The packaging (cardboard box, polystyrene, label, barcode) is an integral part of the product. | |
| Clean the surface of the furniture with a soft cloth. | |
| Avoid using strong chemicals. | |
| Furniture shipped in packages | |
| The set includes clear assembly instructions and all necessary components. | |
| Assembly not included. | |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Delivery time |