TV cabinets - LANZAROTE-B, nimfea alba/craft oak gold
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| The set includes: | TV stand |
| Width: | 1638 mm |
| Height: | 539 mm |
| Depth: | 457 mm |
| Color: | NIMFEA ALBA / CRAFT OAK GOLD |
| Number of packages: | 2 |
| Weight: | 45.8 kg |
| TV stand | LANZAROTE - B |
| Optional: | |
| Hinges: | 180° opening angle and semi-high hinges (without soft-close mechanism) |
| Mechanism: | Full-extension telescopic runners |
| Handle: | Black plastic handles |
| Legs: | |
| Front: | 19 mm laminated chipboard in nimfea alba color |
| Edging: | 0.45 mm ABS for the body and 2 mm for the top board |
| Perfect for a modern living room that we want to arrange in a unique way. A simple form in beautiful colors. The interesting design is also characterized by the absence of handles. | |
| PRODUCT FEATURES: | |
| High-quality 16 mm laminated chipboard in nimfea alba. | |
| Top boards: 22 mm chipboard in craft oak gold. | |
| Laminated board resistant to scratches and damage. | |
| Edges finished with ABS veneer. | |
| ADDITIONAL INFORMATION: | |
| The furniture is new, packed in the original packaging. | |
| Furniture shipped in flat packs. | |
| The set includes clear assembly instructions and all necessary components. | |
| Assembly not included. | |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Delivery time |