U-shaped sofa bed Item No. 8588922738 - PAPENBURG
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| Color | Bordeaux |
| Positioning variant | Right-hand chaise longue |
| Type: Upholstery | Polyether foam padding Spring core base |
| Number of seats | 5.5 |
| Width | 289 cm |
| Depth | 81 cm |
| Height | 86 cm |
| Seat height | 40 cm |
| Seat depth | 51 cm |
| Ottoman depth | 200 cm |
| Chaise longue depth | 138 cm |
| Width between armrests | 140 cm |
| Armrest width | 25 cm |
| Armrest height | 55 cm |
| Leg height | 9 cm |
| Distance to floor | 9 cm |
| Dimension note | All information is approximate. |
| Cover | PRIMABELLE® microfibre |
| Frame material | Wood |
| Leg material | Wood |
| Design | with bed function |
| Type: Manufacturing | handmade |
| Origin | Made in Europe |
| Series | Camelita |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Material |
|
Delivery time |
|
Size |
|
Description |