U-shaped sofa Item No. 2674265192, width/depth/height: 293/180/86 cm, cream / beige / brown - PAPENBURG
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| series | flowers |
| Positioning variant | Chaise longue on the left |
| Upholstery construction | Padding polar polyether foam with spring core |
| Number of feet | 8 pcs. |
| Type of feet | Glider |
| Volumetric weight | 35kg/m³ |
| Number of seats | 5 pieces |
| Number of armrests | 1 |
| Width | 293cm |
| Depth | 182cm |
| Height | 84cm |
| Seat height | 42cm |
| Large seating area | 236cm |
| Deep seat | 50cm |
| Front width ottoman | 82cm |
| Deep ottoman | 182cm |
| Ottoman with wide seats | 151cm |
| Ottoman with deep seats | 50cm |
| Chaise longue front width | 68cm |
| Deep chaise longue | 142cm |
| Large seating area chaise longue | 47cm |
| Chaise longue with deep seats | 112cm |
| Width between thighs | 143cm |
| Wide armrests | 26cm |
| Deep armrests | 50cm |
| Armrest height | 58cm |
| Large reclining area | 114cm |
| Length of reclining surface | 235cm |
| Feet height | 4cm |
| Distance to the floor | 4cm |
| Wide backrest | 236cm |
| Backrest height | 42cm |
| Main element depth | 82cm |
| Weight | 100.9 kg |
| Load capacity per seat | 100 kg |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Material |
|
Delivery time |
|
Size |
|
Description |