Wall shelf - NEPETA-D, Wotan Oak / Black
Free Shipping.
Shipping in 2 - 7 days for products in stock. Write to us, we’ll inform you about everything.
3-Year Warranty and Exchanges.
2-Year Warranty. Returns and Exchanges within 14 days of receiving the order.
Custom Support.
Write to us or call! We help and advise you to provide an option that suits your needs.
100% Safe and Flexible Payment.
Pay with Card, BIZUM, Bank Transfer, or in installments. We work with the most recognized payment gateway: Redsys.
Product description
| The set includes: | Wall shelf - NEPETA-D |
| Width: | 1400 mm |
| Height: | 155 mm |
| Depth: | 230 mm |
| Colour: | WOTAN OAK/BLACK |
| Number of packages: | 1 |
| Weight: | 6.40 kg |
| Wall shelf: | NEPETA-D |
| Optional: | |
| Hinges: | |
| Mechanism: | |
| Handle: | |
| Feet: | |
| Front: | 16 mm thick chipboard in wotan oak |
| Edge: | ABS 0.45 mm. |
| Perfect for a modern living room that we want to arrange in a unique way. A simple form in beautiful colours. The interesting design is also characterised by the absence of handles. | |
| Thanks to the illustrated assembly instructions included in the delivery, assembly is very easy! | |
| Made of laminated furniture board, it has a shelf for storing magazines, books and other essential items. | |
| PRODUCT FEATURES: | |
| 16 mm thick chipboard in wotan oak | |
| Package dimensions and weight: | |
| Number 1 | 43/1540/275 6.40 kg |
| Laminated board resistant to scratches and damage. | |
| Edges finished with ABS veneer | |
| ADDITIONAL INFORMATION: | |
| The furniture is new, packed in the original packaging. | |
| The packaging (cardboard box, polystyrene, label, barcode) is an integral part of the product. | |
| Clean the surface of the furniture with a soft cloth. | |
| Avoid using strong chemicals. | |
| Furniture shipped in flat packs. | |
| The set includes clear assembly instructions and all necessary components. | |
| Assembly not included. | |
Characteristic
Brand |
|
Color |
|
Material |
|
Delivery time |